ŽNK Viktorija i ŽNK Brotnjo igrat će u finalu broćanskog Ladies opena

Drugo izdanje međunarodnog nogometnog turnira u ženskom nogometu „Ladies open Brotnjo 2019“ započelo je danas na Gradskom stadionu Bare, gdje su odigrane dvije utakmice.

U prvoj utakmici turnira plasman u finale Viktorija iz Slavonskog Broda izborila je svladavši posuški Inter 3:1. Vodeći pogodak za ekipu iz Posušja postigla je Iva Čutura, no Viktorija je u drugom poluvremenu preokrenula rezultat pogocima Karle Kurkutović, Monike Čavić i Gabrijele Puljašević te će ekipa iz Slavonskog Broda sutra igrati u finalu protiv domaćeg Brotnja.

Čitlučanke su za plasman u finale trebale svladati ŽFK Respekt iz Sarajeva, a utakmica između ove dvije ekipe imala je sličan epilog kao i kada je Brotnjo pobijedivši Respekt 15:0 početkom studenog došlo do svoje rekordne pobjede u Prvoj ženskoj ligi FBiH – skupina Jug.

Danas su nogometašice ŽNK Brotnjo bile još uvjerljivije i pobijedile su 16:0, a već nakon 20-ak minuta utakmice bilo je jasno da će Brotnjo do finala stići bez problema. Petra Dugandžić, Marija Doko, Nikolina Barbarić, Nika Miletić i Jelena Ereš u prvih dvadeset minuta pogađale su mrežu Respekta za visokih 5:0.

U današnjoj utakmici Brotnjo je imalo osam strijelaca. Uz već navedenih pet igračica po jedan pogodak postigle su također Laura Vekić, Gabrijela Krasić i Nikolina Soldo, no zanimljivo je da je Marija Doko protiv Respekta ponovno postigla sedam pogodaka, dok su se Petra Dugandžić i Nika Miletić zaustavile na po dva pogotka, što je bio njihov učinak i u studenom.

Ladies open Brotnjo 2019 nastavlja se sutra u 9.30 sati, kada će ŽNK Inter i ŽFK Respekt odigrati utakmicu za treće mjesto, a finalna utakmica između ŽNK Viktorija i ŽNK Brotnjo na rasporedu je u 12 sati.

Ulaz na obje utakmice je besplatan stoga dođite na Gradski stadion Bare i podržite mlade nogometašice.