Zupcu 10 poena u najvećem porazu Clippersa u povijesti

Nedjeljni susret Dallas Mavericksa i LA Clippersa ostat će zapisan u NBA povijesne knjige po barem dva rekorda. Naime, u 124:73 pobjedi Dallasa je na poluvremenu svijetlio rezultat 77:27, što je s 50 razlike najveća razlika na poluvremenu u NBA otkako postoji ograničenje napada na 24 sekunde.

Također, konačnih 51 poen razlike označava najteži poraz Clippersa u povijesti i za jedan je poen veći od dosadašnjeg rekorda. Mavericksi ipak nisu srušili svoj rekord najveće pobjede koji stoji na 53 poena razlike protiv Philadelphia 76ersa prije nekoliko godina.

Clippersi su u susret ušli bez Kawhija Leonarda koji je zaradio šavove nakon Božićnog sudara sa Sergeom Ibakom, dok su Mavericksi bili motivirani zbog početna dva poraza i to se na terenu vidjelo, iako nitko nije očekivao ovakav rezultat.

Poveli su Clippersi s 2:0, ali sve ostalo pripada gostima. Drugo poluvrijeme tako se svelo na igre klupe i isprobavanje drugih opcija pa je samo za sebe proteklo u egalu nakon što je Dallas odigrao povijesno prvo poluvrijeme.

Vrlo raspoložen je bio Luka Dončić s 24 poena, devet skokova i osam dodavanja u samo 26 minuta, dok je 21 poen dodao Josh Richardson. Kod Clippersa je 15 zabio Paul George, a 13 Serge Ibaka, dok je Ivica Zubac postigao 10 poena (3/4 iz igre, 4/4 bacanja) uz dva skoka za 16 i pol minuta.