40 aseva Isneru nije bilo dovoljno, Marin Čilić prošao u osminu finala

Marin Čilić pridružio se Petri Martić i Donni Vekić te je prošao u osminu finala US Opena. Posao je bio vrlo težak, igrao je protiv Johna Isnera, miljenika domaćih navijača i to Isnera u vrlo dobrom izdanju, a onda ga nije lako svladati.

Amerikanac je pogodio 40 as servisa, imao samo tri dvostruke servis pogreške, a jedna od te tri bile su na Čilićevu set loptu za 2:1 u setovima. Osim toga imao je 71 posto ubačaja prvog servisa s čime se Marin solidno nosio i ima 21 osvojen poen na prvom servisu protivnika.

Marin je istovremeno imao 20 aseva, ali i čak 16 dvostrukih servis pogrešaka što je u posljednje vrijeme nerijetko problem.

U prvom setu zagužvalo se u završnici kada su se ukazale i pre break lopte. Marin ih je spasio tri kod 5:4 i odmah nakon toga uzeo je servis Isneru. Na servisu za set Marin je dopustio još dvije break lopte Isneru, ali on to opet nije iskoristio i Čilić je uzeo set sa 7:5.

Drugi set nije bio tako dobar za Čilića, izgubio je servis sredinom seta i nije se uspio vratiti. Treći set bio je ključ. Otišao je u tie-break, Isner je tamo vodio 6:4, no Čilić uzima četiri poena zaredom i dolazi do seta s 8:6.

U četvrtom setu Marin je rano došao do prednosti kod 4:3 spasio je četiri break lopte i otišao do pobjede. Slijedi mu dvoboj protiv Rafe Nadala koji zasad mirno plovi turnirom.