Dodig četvrtu godinu u nizu zaustavljen u drugom kolu Miamija, glatka pobjeda Mayera

Nakon što je protiv Andreja Golubeva u prvom kolu Miamija upisao petu pobjedu sezone, Ivan Dodig u drugom je doživio osmi poraz. Bolji je od njega bio Florian Mayer 6:3, 6:2. 30. nositelju iz Njemačke za pobjedu je bilo potrebno 66 minuta te sada u međusobnim dvobojima vodi 3-0.

U prvih šest gemova meča nije bilo nikakvih opasnosti po igrače na servisu, a onda je Mayer napravio break za vodstvo 4:3. Na break lopti Dodig je odservirao dvostruku pogrešku. Mayer je potvrdio break spasivši dvije Dodigove prilike za povratak, a potom je kod 5:3 još jednom oduzeo servis hrvatskom tenisaču.

Drugi je set riješen Mayerovom serijom od četiri uzastopna gema nakon rezultata 2:2. U cijelom setu Dodig je na Nijemčevu servisu osvojio samo šest poena.

Poslije ovog poraza 29-godišnji Međugorac nikako ne može biti zadovoljan serviranjem. Uz 47% prvog servisa zabio je šest asova i napravio četiri dvostruke pogreške. Poslije prvog servisa osvojio je tek 53% poena, a poslije drugog 48%. S druge strane, Mayer je ubacio visokih 82% prvog servisa.

Dodig, kojemu je ovo četvrti uzastopni poraz u drugom kolu Miamija, sada se okreće susretu drugog kola Grupe 1 Davis Cupa u kojemu Hrvatska od 4. do 6. travnja gostuje u Poljskoj.