Porazi Pistonsa i Clippersa: Bogdanović vrlo dobar, Zubac solidan

Detroit Pistonsi dobili su prvu četvrtinu na gostovanju kod Trail Blazersa sa 27:22, ali ostatak utakmice u potpunosti je pripao domaćinu. Na kraju krajeva, konačni poraz od 29 razlike (135:106) sasvim dovoljno govori o tome.

Portland je do pobjede predvodio Jerami Grant s 36 poena, dok je Damian Lillard dodao 30 koševa.

Bojan Bogdanović bio je najbolji kod Detroita s 21 poenom (8/15 iz igre, trica 2/3, slobodna bacanja 3/3), dva skoka i tri asistencije za 25 i pol minuta u igri.

LA Clippersi poraženi su kod kuće od Miami Heata sa 110:100 što im je treća uzastopna izgubljena utakmica. S druge strane, Miami je slavio u četiri od pet zadnjih.

Nakon prvog poluvremena Miami je vodio s 18 razlike (67:49), da bi u trećoj četvrtini domaćin nadoknadio zaostatak i uoči zadnjih 12 minuta ima dva poena prednosti (83:81). Međutim, Heat je prevladao u posljednjoj dionici i jednom kad je opet preuzeo rezultat u svoje ruke, do kraja ga nije ispustio.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Bam Adebayo s 31 poenom i 13 skokova.

Ivica Zubac bio je dvoznamenkast s deset poena (4/6 za dva, slobodna bacanja 2/2) te dodao sedam skokova za 34 minute u igri. Paul George s 25 koševa bio je najbolji kod Clippersa.