Stopostotni Zubac vodio Goricu do pobjede nad Ribolom

U sklopu devetnaestog kolu košarkaške A1 lige u subotu su odigrane četiri utakmice. Gorica je slavila u Kaštel Sućurcu sa 105:97 uz stopostotnog Zubca koji je postigao 24 poena. Zabok je upisao šestu uzastopnu pobjedu, dok je Zagreb pobjedom barem na jedan dan skočio na prvo mjesto. U nedjelju još igraju GKK Šibenik i Alkar.

Ribola Kaštela – Gorica 97:105

(24:29, 21:27, 24:24, 28:25)

Kaštel Sućurac, dvorana na Sokolani

Suci: Srđan Dožai (Zagreb), Bojan Kruljac (Zagreb), Goran Rogić (Zagreb)

Košarkaši Ribole Kaštela poraženi su od Gorice u susretu 18. kola A1 lige. Pred domaćom publikom izgubili su sa 105:97 od gostiju koji su tako drugi put ove sezone trijumfirali nad Kaštelanima. Gosti su bili bolji u prvom poluvremenu i stvorili dovoljno veliku prednost nad Ribolom. U nastavku susreta, domaćini su se trgnuli i počeli stizati rezultat, ali nedovoljno za preokret. Ovim porazom Kaštelani su smanjili šanse za ulazak u najboljih pet momčadi, ali teoretska šansa u posljednja tri kola još postoji.

Junak susreta bio je Ivica Zubac koji je postigao 24 poena, uz stopostotni učinak šuta. Pratio ga je Krasić sa 23 poena, a važnu ulogu imao je Roko Rogić sa 14 poena i osam asistencija. Kod domaćina čak šest igrača poviše deset postignutih poena, ali ipak nedovoljno za pobjedu.

Ribola Kaštela: Klarica (4p, 4a), Vručinić (5p), Rašetina (15p, 2a, 5s), Biočić (17p, 1a), Blažević, Ćubela (11p, 3a, 3s), Došen (10p, 5a), Šipić (7p, 1a, 5s), Roso, Oršulić (10p, 1a, 4s), Karanušić, Jukić (18p, 4a, 2s).

Gorica: Gajzić (2p, 1a, 1s), Majcunić (6p, 2a, 1s), Ušić (8p, 3s), Petrović (5p, 5a, 1s), Krasić (23p, 4a, 4s), Joksimović, Kuga (4p, 1s), Zubac (24p, 2a, 4s), Lebo (15p, 2s), Herendić (4p, 3a, 6s), Rogić (14p, 8a, 4s).