Alexander Zverev u tijesnom meču nakon dvosatne borbe svladao Marina Čilića

Alexander Zverev drugi je finalist turnira u Rimu, a u borbi za titulu borit će se s Rafaelom Nadalom. U polufinalu svladao je Marina Čilića u dva seta nakon više od dva sata borbe…

Velika borba vodila se u drugom polufinalnom dvoboju u Rimu, Marin Čilić i Alexander Zverevigrali su potpuno izjednačen meč, no na kraju je Zverev bio bolji u ključnim trenucima i upisao pobjedu. Marin može slobodno staviti Zvereva na popis igrača koji mu nikako ne odgovaraju, pokazuje to omjer u međusobnim mečevima koji je debelo na strani Nijemca.

U svih posljednjih pet međusobnih dvoboja Zverev je slavio, a Čilić ima samo jednu pobjedu i to iz prvog međusobnog dvoboja još iz 2015. godine. Ovdje je Marin imao priliku u oba seta, ali nije ju iskoristio.

U prvom setu bio je u neugodnoj situaciji kod 5:5 kada je Zverev imao tri vezane break lopte, ali uspio se izvući i set je otišao u tie-break. Bio je to jedan od najdužih tie-breakova u Čiličevoj karijeri, Marin je tu propustio pet set lopti, Zverev njih tri, ali je četvrtu realizirao i s 15:13 uzeo set.

Odmah na početku drugog seta Čilić je stigao do 0:40 i breakom otvorio set, a tu je prednost držao sve do osmog gema. Kod 4:3 spasio je 15:40, ali treću break loptu u tom gemu nije spasio i Zverev se vratio. Nova kriza na servisu uslijedila je kod 6:5 kada je Marin servirao za ostanak u meču, Zverev je tu stigao do dvije meč lopte, drugu iskoristio i otišao u finale.

Bez obzira na ovaj poraz Marin će od ponedjeljka biti četvrti igrač na ATP ljestvici dok će Zverev učvrstiti svoju treću poziciju. Mladi Nijemac u velikoj je seriji pobjeda i nakon što je osvojio turnire u Münchenu i Madridu, ovdje je došao do finala.