Poraz Dodiga u Madridu uz solidan otpor favoriziranom Nishikoriju

Hrvatski tenisač Ivan Dodig nije uspio prirediti iznenađenje u prvom kolu ATP Masters 1000 turnira u Madridu protiv 12. nositelja Keija Nishikorija. Japanac je slavio u dva seta po 6:4…

Ždrijeb ATP Masters 1000 turnira u Madridu nije pomazio Ivana Dodiga, pa je drugi hrvatski “reket” doživio i treći poraz na prvoj prepreci na zemljanoj sezoni. Bolji je od njega bio deseti nositelj Kei Nishikori 6:4, 6:4.

U prvom setu Japancu je bio dovoljan jedan break napravljen već u prvom gemu. Jedinu priliku za povratak Dodig je imao u sljedećem gemu, ali nije realizirao 15-40.

Kod 2:2 u drugom setu Nishikori je napravio break, Dodig odmah uzvratio, no Japanac je kod 4:4 još jednom slomio početni udarac hrvatskog tenisača. Na servisu za meč došao je do 40-15 i realizirao drugu meč-loptu. Meč je trajao sat i pol.

Osim u Madridu, Dodig je u prvom kolu na zemljanoj sezoni zapeo i u Monte Carlu (Carreno Busta) i Münchenu (Bellucci). Jedino je u Barceloni upisao pobjede protiv Arguella i Lopeza prije nego što je izgubio od Nadala. Ukupno u sezoni Dodig ima sedam pobjeda i 12 poraza, od čega čak sedam na prvoj prepreci.

I dok Dodig neće po dobru pamtiti svoj debi u španjolskoj prijestolnici, Nishikori nastavlja svoju sjajnu formu. Omjer pobjeda i poraza u 2014. sada mu je impresivnih 23-4, a u Madrid je stigao na krilima osvojenog naslova u Barceloni. Lani je u Madridu igrao četvrtfinale, a na tom je putu izbacio Federera. Ove godine u drugom kolu igra protiv Španjolca Guillerma Garcia-Lopeza.

Hrvatska u pojedinačnom dijelu turnira ima još Marina Čilića, koji u utorak igra protiv Portugalca Joaoa Souse. Pobjednik u drugom kolu ide na kvalifikanta Paul-Henrija Mathieua, koji je zamijenio drugog nositelja Novaka Đokovića.