Andrija Ćorić prvo ime Brokera

utakmici s više od 200 koševa do pobjede je stigao Split koji je slavio na gostovanju kod Vrijednosnica Osijek rezultatom 103:99.

Žuti su imali i preko 20 poena viška, Brokeri su se uspjeli vratiti i osigurati neizvjesnu završnicu, ali nije išlo više od toga. Gostima je ovo 13. pobjeda ove sezone.

Sjajnu je prvu četvrtinu odigrao Split koji je ubacio protivniku čak 36 poena i imao 19 razlike nakon deset minuta (36:17). Imali su gosti i više od 20 koševa prednosti, a na poluvremenu Brokeri smanjuju na 61:47.

Prednost gostujuće momčadi još se više počela topiti u nastavku. U trećoj četvrtini još je održavao dvoznamenkastu prednosti, ali je posljednju dionicu domaćin otvorio serijom od 11:2 te stigao na minimalan zaostatak (83:82), a ubrzo i do prednosti (87:83).

Egal je ostao sve do kraja susreta. Split je pola minute prije kraja poveo s 99:94, a prednost sačuvao s linije slobodnih bacanja.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Antonio Vranković s 19 poena i deset skokova, dok je Toni Perković dodao 18 poena i sedam asistencija.

Lovre Bašić s 26 poena i 15 asistencija te Andrija Ćorić s 25 poena i šest skokova predvodili su Osječane.