Efes bez četvrtfinala

Talijanski Milan ugostio je Efes, a u zanimljivoj i neizvjesnoj utakmici na kraju su slavili domaćini s 76:69. Ovom pobjedom Milano je zadržao drugo mjesto u skupini E i tri kola prije kraja ova faze osigurao si odličnu poziciju za prolazak u četvrfinale natjecanja. U prvom poluvremenu igra ovih dviju momčadi bila je prilično izjednačena i nijedna od njih nije se uspjela odvojiti na neku veću prednost. Poluvrijeme je završilo rezultatom 37:39.

U nastavku nijedna momčadi nije dopustila odvajanje sve do tri minute prije kraja utakmice kada David Moss zabija tricu i Milan se odvaja na sedam koševa prednosti. Talijani su uspjeli sačuvati prednost i doći do značajne pobjede nad Efesom.

Najzaslužniji za pobjedu je Curtis Jerrells s postignutih 17 koševa (3/5, 3/8 trica), a pratio ga je Alessandro Gentile s 15 poena (7/12, 0/4 trica) uz skok i četiri asistencije. Za Efes je najviše zabio Mirko Bjelica s postignutih 16 poena (3/6, 2/3 trica), a naš Zoran Planinić postigao je devet poena (4/7, 0/1 trica) uz dva skoka i četiri asistencije.