Andrija Stipanović upisao vrhunsku partiju

Košarkaši Trabzonspora su savladali Yesilgiresun na domaćem terenu rezultatom 92:88. Centar naše seniorske reprezentacije Andrija Stipanović je na ovom meču pružio vrhunsku partiju. Ubacio je 25 poena, imao 7 skokova, 5 asistencija i na kraju valorizaciju od 25 indexnih poena.

Iz igre je šutirao 11/15. Trabzonspor je dobio prvu četvrtinu igre rezultatom 22:15, a u drugoj četvrtini igre su bili bolji gosti rezultatom 30:23. Na poluvremenu je rezultat glasio 45:45.

Domaćin dobija treću dionicu igre rezultatom 21:18 i na ulasku u posljednjih deset minuta su imali višak od tri poena. Uspjeli su da ga zadrže i osiguraju trijumf. Osim Stipanovića, Dwight Hardy je također ubacio 25 poena, dok je na drugoj strani najbolju partiju upisao Quinton Hosley sa 24 postignuta poena.