Atletičari Brotnja osvojili 9 medalja na državnom prvenstvu za djevojčice i dječake

U nedjelju je u organizaciji atletskog kluba “Borac” iz Banja Luke održano državno prvenstvo BiH za dječake i djevojčice rođenih 2003. i mlađi.

Na ovome prvenstvu natjecala su se 22 atletska kluba. Atletičari i atletičarke Brotnja nastupili su i na ovome prvenstvu ostvarili odlične rezultate osvojivši 9 državnih medalja.

Najuspješniji je bio Luka Ćurković sa osvojene tri zlatne medalje u Troskoku, skoku u Dalj i štafeti 4x100m zajedno sa Gabrijelom Gagrom, Blagom Martinovićem i Petrom Sušcem, čime je bio najuspješniji atletičar prvenstva sa osvojena tri naslova prvaka BiH.

Gabrijel Gagro zlatu sa štafete pridonio je još i dva druga mjesta i to na 100m prepone i Troskoku.

Druga mjesta osvojili su još Katarina Prusina na 600m i Ivana Prusina na Troskoku.

Treća mjesta osvojili su Ana Ćurković u skoku u Dalj i ženska štafeta 4x100m u sastavu Ivana Prusina, Andrea Vidović, Marija Dujmović i Katarina Prusina.