Barcelona jača od Himkija

Susret koji je bio manje rezultatski napet nego će sugerirati završna dva poena razlike učvrstio je Barceloninu poziciju na vrhu skupine. Ante Tomić pritom je ponovno bio raspoložen u momčadi Xavija Pascuala, ovog puta sa 16 poena i pet skokova, dok je Zoran Planinić završio s 12 poena i pet skokova, a Krešimir Lončar s osam poena i pet skokova za Himki.

Planinić se vratio u sastav poslije preboljene viroze, a ovog puta se dosta mučio sa šutom, sa samo 4/16 iz igre, 4/12 za dvicu i 0/4 za tricu. Imao je i pet izgubljenih lopti.

Poslije “klimavog” početka utakmice, Barcelona je došla na svoje i stekla prvu nešto veću prednost minutu do kraja prve četvrtine, odlaskom do 21:14. Iza toga, domaća momčad držala je stvari pod kontrolom, a poslije odlaska do +14 u trećoj četvrtini, činilo se da sve ide prema uvjerljivoj pobjedi. No, Barcelonino opuštanje i bolja Himkijeva igra učinili su stvari zanimljivijima u posljednjih 10 minuta.

Gosti iz Rusije su sredinom posljednje četvrtine stigli na samo tri poena zaostatka (66:63), ali poslije trice Juana Carlosa Navarra za +6, pa više od dvije i pol minute bez poena na bilo kojoj strani, Pascualova momčad mogla je disati nešto mirnije. Navarro je nešto više od minutu do kraja zabio i dva važna slobodna bacanja za povećanje na 71:65, što Himki više nije uspio stići. Lončarov ubačaj u posljednjim trenucima poslužio je samo za uljepšavanje rezultata iz gostujućeg kuta gledanja.

Juan Carlos Navarro je s 19 poena i četiri asistencije vodio Barcelonu, dok je, uz Tomića, dvoznamenkasti broj poena imao i Erazem Lorbek (11). Paul Davis je s 18 poena i devet skokova bio najraspoloženiji u dresu Himkija, dok je Vitalij Fridzon završio s 12 poena.