Barcelona uvjerljiva protiv Planinićevog Efesa

Treći španjolski predstavnik u skupini E, Barcelona se s lakoćom obračunala protiv Anadolu Efesa na vlastitom parketu. Još nakon poluvremena je pitanje pobjednika bilo rješeno, budući da su Katalonci vodili s 23 pogotka razlike. U nastavku su gosti uspjeli za nijansu smanjiti zaostatak, ali samo do konačnih -19 (84:65).

Juan Carlos Navarro je s 21 poenom predvodio Barcelonu do pobjedničkog otvaranja drugog kruga Eurolige. 13 poena je dodao Brad Oleson, a 12 Kostas Papanikolau. Ante Tomić je odigrao 17 minuta te upisao samo dva poena (1/3), ali uz pet skokova i tri asistencije (četiri izgubljene lopte). Mario Hezonja je pak odigrao posljednjih 90 sekundi te pogodio jedini šut kojeg je dobio.

Poražene je predvodio Semih Erden s 15 poena, Duško Savanović je dodao 12. Hrvatski košarkaš u redovima turske momčadi Zoran Planinić je ubacio devet poena uz četiri asistencije, ali i loš šut 4/14.