Košarkaši Brotnja pobijedili su sinoć na svom parketu momčad Gruda i na taj način se revanširali Gruđanima za poraz iz prosinca prošle godine. Utakmica 16. kola Lige Herceg – Bosne završila je pobjedom košarkaša Brotnja 89:72 (20:22, 21:15, 24:13, 24:22), a prvo ime susreta bio je Nikola Lesko s 30 postignutih poena.

Gruđani su uspjeli dobiti prvu četvrtinu 22:20, no u slijedećih deset minuta domaći igrači su preokrenuli rezultat i na odmor otišli s +4 (41:37). Dobar otpor gosti iz Gruda nastavili su pružati i u uvodnim minutama treće četvrtine, ali u ovoj četvrtini Brotnjo je „ubacilo u brzinu više” i prelomilo utakmicu.

Treća četvrtina utakmice između Brotnja i Gruda završila je rezultatom 65:50, pa je košarkašima Brotnja samo preostalo da u posljednjih deset minuta susreta utakmicu mirno privedu kraju i ubilježe pobjedu pred ogled s Vitezom. Vitežani su uz Grude jedna od dvije momčadi koje su u ovoj sezoni pobijedile branitelje naslova prvaka, a u do sada odigranom prvenstvu Vitez je ostvario maksimalan broj pobjeda. Kolo prije doigravanja za prvaka Brotnjo će tako imati prigodu u Čitluku uzvratiti za poraz i Vitezu. „Proba prije doigravanja” i očekivanog finala koje se ove godine igra na tri pobijede trebala bi biti i mamac za čitlučku publiku. Svakako, prije finala trebat će pobijediti i u polufinalnim utakmicama play off-a, no dojam je da će upravo Brotnjo i Vitez i ove godine odlučivati o pobjedniku Lige Herceg-Bosne.

HKK Brotnjo: I. Marković 11, D. Marković 22, Zovko, Barbarić 3, Lesko 30, Ivanković, Buljan, Bevanda 4, Volarić 7, Planinić 12. Trener: Josip Dugandžić.