Planinić zabio ključna bacanja u pobjedi Cluja

Cluj je dugo gubio u gostima od Zione, ponajviše zbog loše druge dionice koju je domaćin dobio 26:17 te je na poluvremenu vodio s 42:38. Približio se Cluj na minus dva do kraja posljednje dionice, a egal je zadržan do same završnice.

Na pola minute do kraja susreta Ziona je vodila 81:80, a tada je prevažan prekršaj iznudio Darko Planinić koji pogađa oba slobodna bacanja i dovodi Cluj u prednost koji neće ispustiti do kraja, već će s još dva pogotka s linije uzeti 84:81 pobjedu.

Planinić je bio pasolutno sjajan te je s 23 poena (šut 7/12, 9/9 bacanja) bio prvo ime Cluja, a tome je dodao i osam skokova. Pratio ga je Donatas Tarolis sa 17 ubačaja.

Još je jedan visoki Hrvat bio dobar kod svoje momčadi, ali Tomislav Zubčić i njegov Jenisej nisu mogli do pobjede. Nakon dobre prve dionice koji je završio s vodstvom 23:18, Enisej igra slabe dvije četvrtine u kojima postiže 31 poen, ali domaćem Leidenu dopušta 46 te pada u rupu iz koje se nije uspio izvući do kraja i poraza od 89:83.

Zubčić je ubacio 16 poena, a tome je dodao i sedam skokova te četiri dodavanja. Prvo ime kod poraženih je ipak bio Dustin Hogue s 24 ubačaja, dok su pobjedničku momčad s 21, odnosno 20 ubačaja vodili Huggins i De Jong.