Bez pobjednika u ogledu Brotnja i Sarajeva

MNK Brotnjo i GFC Sarajevo prije 15. kola Premijer fustal lige BiH bili su među četiri momčadi koje bi se plasirale u doigravanje za prvaka. Brotnjo je u utakmicu na domaćem parketu ušlo kao trećeplasirana momčad, dok je momčad iz Sarajeva bila na četvrtoj poziciji i večerašnja utakmica bila je jako važna za obje momčadi. Ogled rivala koji se jako dobro poznaju završio je 3:3 i podjelom bodova.

Utakmica je počela odlično za Brotnjo. U uvodnih deset minuta Brotnjo je stiglo do tri pogotka prednosti. Zvonimir Ćavar postigao je dva pogotka za domaću momčad, a Ante Grbešić jedan, no gosti iz Sarajeva do poluvremena su se vratili u utakmicu. Prvo je Stefan Jokić smanjio na 3:1, nakon čega je uz malo sreće Sarajevo došlo na korak do izjednačenja. Naime, lopta se nesretno odbila od Šimuna Markića u mrežu Brotnja, a u posljednjim trenucima prvog poluvremena pogodak za izjednačenje postigao je Emir Omerhodžić.

U nastavku utakmice obje momčadi stvorile su veći broj uzbuđenja pred protivničkim vratima. Napadačima je nedostajalo malo koncentracije da pogocima okrune atraktivne akcije, a i vratari su bili na visini zadatka. To se posebno može reći za domaćeg vratara Andrijana Dujmovića koji je obranio pokušaj Amela Handžića sa šest metara.

Nažalost u drugom poluvremenu večerašnje utakmice ozlijedio se Šimun Markić, igrač MNK Brotnjo koji je u nekoliko posljednjih utakmica bio u jako dobroj formi.