Popyrin zaustavio Čilića u polufinalu Singapura

Hrvatski tenisač Marin Čilić ipak neće kao treći nositelj igrati u finalu ATP turnira u Singapuru. Bolji od njega u polufinalu bio je australski tenisač i 114. na ATP ljestvici Aleksej Popyrin. Australac je bio bolji u točno dva sata igre.

Oba su seta išla u tie-break, ali je u ključnim trenucima Popyrin zadržavao mirnoću te je bio bolji kad su se lomili setovi, ali i meč te potpuno zasluženo ide u finale. Čilić je imao dobru priliku u prvom setu kad je napravio break i poveo s 4:1.

Imao je i break šansu za 5:1, ali Australac to spašava, a onda i sam radi break te pri 6:5 ima 15:40 i dvije set lopte. No, Čilić spašava i u tie-break ulazi s 3:1, ali je prosuo i tu prednost pa Australac sa 7:5 uzima prvi set.

U drugom setu su oba tenisača zadržala svoj servis, tek probleme imao Čilić pri 1:0 kad je mora spašavati 0:40. Uspio je nadoknaditi to i ući u trinaestu igru, ali u tie-break ulazu očajno pa Popyrin radi 5:0 i sigurno završava za 7:2.

Australac u finalu čeka boljeg iz dvoboja šestog i četvrtog nositelja, Radua Albota i Alexandera Bublika.