Bogdanović neprecizan u devetoj uzastopnoj pobjedi Jazza, zaustavljeni Zubac i Clippersi

Utah Jazz učvrstio je status najbolje momčadi lige. Stigao je do devete uzastopne pobjede, ovaj put protiv Los Angeles Clippersa koje je u gostima svladao s glatkih 114:96.

Clippersi su i u ovom susretu bili bez Kawhija Leonarda Paula Georgea, a tako oslabljeni protiv Jazzera ipak nisu mogli. Niti šuterski loša večer Bojana Bogdanovića nije naštetila momčadi iz Salt Lake Cityja, ostali su uglavnom bili raspoloženi i raspucani.

Prvo poluvrijeme pripalo je Clippersima, tu je osima Bogdanovića dosta promašivao i Donovan Mitchell, ali u nastavku susreta Utah je proradio.

U drugom poluvremenu posebno važnu ulogu igrao je Rudy Gobert koji je potpuno dominirao na obje strane parketa i nosio Jazz do pobjede. Clippersi nisu pronalazili načina kako ga zaustaviti, pa tako ni Ivica Zubac koji je također imao problema s jednim od najboljih centara lige.

Na kraju je najviše poena ubacio Mitchell koji je došao do njih 24 čemu je dodao i sedam skokova i sedam asistencija dok je Gobert dodao 23 poena i 20 skokova. Bogdanović je za 23 minute ubacio pet poena uz šut 2/7 za dva, 0/3 za tri, 1/1 slobodna.

Kod Clippersa Lou Williams ubacio je 16 poena uz šest skokova i asistencija, a Reggie Jackson dodao je 15 poena, pet skokova i pet asistencija. Ivica Zubac za 22 minute ubacio je osam poena (4/6 za dva) uz deset skokova i dvije asistencije.