Brotnjo šest kola bez poraza: Lakoćom protiv Novog Travnika

Utakmica šestog kola Lige Herceg Bosne između HKK Brotnjo i KK Novi Travnik pokazala se kao lakši trening za Čitlučane. Na domaćem parketu košarkaši Brotnja slavili su 114:67 (38:9, 32:18, 24:19, 20:21) pobjedu, a čak sedam košarkaša Brotnja utakmicu je završilo s dvoznamenkastim brojem poena. Najefikasniji strijelac Brotnja na sinoćnjoj utakmici bio je Gojko Bubalo s 19 postignutih poena.

Domaći košarkaši utakmicu su otvorili serijom 10:0 tako da su prve tri minute nagovijestile laku pobjedu Brotnja. Startana petorka Brotnja prvu je četvrtinu lagano riješila u svoju korist 38:9, a do kraja poluvremena Brotnjo je postiglo čak 70 poena, dok su gosti u prvih 20 minuta igra postigli svega 27 poena.

Velika razlika iz prvog poluvremena omogućila je domaće treneru da u nastavku utakmice priliku ukaže igračima s klupe koji su na dobar način iskoristili ukazano povjerenje.

HKK Brotnjo: Bubalo 19, Zovko, I. Marković 14, D. Marković 12, Buntić 11, Prskalo 4, Lesko 15, Ivanković 2, Buljan 2, Bevanda, Volarić 18, Planinić 17. Trener: Josip Dugandžić.