Košarkaši Brotnja osigurali finale doigravanja

Kako je košarka jedan od najuzbudljivijih sportova pokazao je susret 2. kola Lige 4 za prvaka Košarkaškog saveza BiH između Studenta i Brotnja odigran večeras u odličnoj atmosferi pred oko 200 gledatelja u dvorani na Bijelom Brijegu. Studenti su samo osam sekundi prije kraja susreta imali vodstvo 78:72, ali su Čitlučani na kraju slavili pobjedu 79:78 (20:25, 14:14, 18:16, 27:23).

Susret Student – Brotnjo opravdao je očekivanja ljubitelja košarke, a ponudio je uzbudljivu završnicu u kojoj će dugo pričati u košarkaškim krugovima. Domaći košarkaši odlično su otvorili susret, te su u sedmoj minuti imali vodstvo 20:7. Brotnjo predvođeno Leskom uspijeva do kraja prve dionice smanjiti zaostatak. Prvu četvrtinu je Student riješio u svoju korist sa 25:20.

Studenti su prednost održavali i tijekom druge četvrtine, s tim da su Čitlučani nakon poena Planinića u 17. minuti došli na samo poen zaostatka (33:32). Na odmor se odlazi pri vodstvu Studenta 39:34.

Nakon dvije minute u drugom poluvremenu Miličević je pogodio tricu za vodstvo domaćina 46:38. Tada studenti ostaju tri minute bez poena, što gosti znalački koriste i serijom 10:0 dolaze do prednosti. 48:46. Ipak, tricom Miličevića Student u posljednju četvrtinu ulazi sa vodstvom 55:52.

Brekalo je ubacio dvije trice zaredom i donio Studentu vodstvo 67:57 u 35. minuti. Nedugo zatim isto mjerom je za Brotnjo uzvratio Marin Pehar i vratio goste u susret.

Minutu prije kraja susreta Opančar je nakon skoka u napadu poentirao za 75:70. Lesko je smanjio na 75:72, a Opančar pogodio oba slobodna bacanja za 77:72. Miličević je sedamnaest sekundi prije kraja pogodio jedno od dva slobodna bacanja za prednost studenata 78:72.

Tricom Dejana Markovića osam sekundi prije kraja Brotnjo dolazi do 78:75. Opančar je izmaknuo pozornosti gostujuće obrane i šutirao za dva poena, lopta se odbila u ruke Pinjuha, kojega domaći košarkaši zaustavljaju prekršajem. Četiri sekunde prije kraja Pinjuh je pogodio oba slobodna bacanja za 78:77, a gosti rade brzi prekršaj nad Brekalom.

Košarkaš Student nije uspio realizirati slobodna bacanja, a Zovko je u skoku napravio prekršaj nad Planinićem, koji je pogodio oba slobodna bacanja za vodstvo Brotnja 79:78. Tri sekunde su bile premalo za Student da nešto više napravi, te je u nevjerojatnoj završnici Brotnjo slavilo u Mostaru.

Ovom pobjedom Čitlučani su vjerojatno osigurali nastup u finalu doigravanju,dok će se za drugo mjesto u finalu vjerojatno boriti Student i Vitez.

Najefikasniji u domaćem sastavu bio je Hrvoje Miličević sa 24 poena, kod gostiju Nikola Lesko je postigao 20, a Mario Planinić 18 koševa.