Brotnjo u neizvjesnoj završnici svladalo Borac

Košarkaši Brotnja u 7. kolu košarkaške Lige 13 na domaćem su parketu svladali Borac rezultatom 76:72. Najzaslužniji za drugo ovosezonsko slavlje Čitlučana bili su Lesko s 20 i Pinjuh s 17 poena, dok je za Borca Vranješ postigao 20 a Lončar 14 poena. Gostujući košarkaši bolje su otvorili utakmicu i već sredinom prve četvrtine imali osam poena prednosti. Do vodstva 14:6 košarkaši Borca došli su zahvaljujući seriji od 9-0. Bolja igra gostiju nastavila se sve do kraja prve četvrtine, koja je završila rezultatom 17:24 u korist Borca.

U drugoj četvrtini domaći igrači su bolje zaigrali što se ubrzo osjetilo i na rezultatu. Uvodnih pet minuta druge četvrtine košarkaši Brotnja su iskoristili za potpuni povratak u egal. U ovom razdoblju Borac je postigao samo dva poena a Brotnjo je serijom 6-0 došlo do izjednačenja (26:26). Preostalih pet minuta druge četvrtine gledatelji u dvorani gledali su izjednačenu igru tako da se na odmor otišlo s rezultatom 36:36.

Pri rezultatu 42:38 za Brotnjo košarkaši Borca su napravili nesportski prekršaj, ali Čutura je dva puta promašio s linije slobodnih bacanja i iz kasnijeg napada tako da je propala lijepa prilika za veći rezultatski bijeg Brotnja. Treća četvrtina završila je rezultatom 55:52.

Košarkaš Borca početkom posljednje četvrtine u potpunosti su uspjeli okrenuti rezultat i serijom 9:0 doći do prednosti 55:59. Brotnjo se uspjelo trgnuti na vrijeme i u posljednje tri minute susreta ući s prednošću 65:64 nakon čega je uslijedila prava drama. Naime samo minutu prije kraja Vranješ je pogodivši dva slobodna bacanja izjednačio na 71:71.

Nakon izjednačenja uslijedio je po jedan neuspješan napad s obje strane da bi samo 8 sekundi prije kraja iskusni Pinjuh pogodio tricu za vodstvo Brotnja 74:71. Istom mjerom pokušao je uzvratiti Vranješ ali je njegov šut bio neprecizan a pobjedu Brotnja potvrdio je Marković pogodivši dva slobodna bacanja.

Brotnjo: Marković 9, Jelčić 7, Kordić, Josipović 15, Doko, Barbarić, Brečić 4, Lesko 20, Čutura 4, Tapalović, Pinjuh 17, Zubac. Trener: Josip Dugandžić.

Borac: Vranješ 20, Kastratović 6, Ivić 4, Nikolić 2, M. Šturanović 12, Milekić, Blanuša 4, A. Šturanović 4, Pavlović 6, Lončar 14, Dojčinović. Trener: Drago Karalić.