Brotnjo uvjerljivo nadigralo Libero

Nakon stanke između jesenskog i proljetnog dijela natjecanja u Prvoj malonogometnoj ligi FBiH i malonogometaši su se vratili na parkete. U osmom kolu u Čitluku su se sastali Brotnjo Derby Bet Shop i Libero Sanz Monting, a pobjedu je odnijela domaća ekipa slaveći 5:1. Prvu izglednu priliku na utakmici imao je Mehić iz Libera. Mehić je u 3. minuti lijepo primio loptu, okrenuo se ali je njegov udarac odsjeo na gredi. Na odgovor Brotnja nije se trebalo dugo čekati, ali udarci Šunjića, Brčića i Markovića odlaze pored gola ili ih vratar Muratović uspijeva obraniti. Vrataru Libera ubrzo je zaprijetio i Tole, no i njegov udarac odlazi preko gola. Šestoplasirana momčad lige u Čitluku je uspjela odolijevati do 19. minute, kada Marković dobro reagira na blokirani udarac Šunjića i loptu šalje u mrežu za 1:0.

Dobar otpor gostiju pao je u vodu upravo u spomenutoj 19. minuti, jer su tada primili i drugi pogodak. Marković je lijepo uposlio Brčića, a ovaj bez problema iz blizine pogađa za 2:0. Do kraja poluvremena Berić je pogodio vratnicu Liberovog gola, ali se rezultat više nije mijenjao.

Drugo poluvrijeme dobrim obranama otvora vratar domaćih Galić, koji u par navrata zaustavlja dobre pokušaje gostujućih igrača. U 32. minuti gosti su imali odličnu priliku za smanjenje zaostatka, no Aziz Fejzić s nekih dva metra loptu šalje preko praznih vrata.

Kazna za propuštene prilike uslijedila je ubrzo, jer samo pet minuta kasnije Šunjić pogađa za 3:0. Novi pogodak u mreži natjerao je Libero da zaigra sa golmanom-igračem, a već u prvim napadima bez vratara na golu Libero je bio kažnjen. Šunjić je dobro blokirao udarac gostiju i bez većih problema loptu sa svoje polovine poslao u Liberovu mrežu za 4:0.

Igru bez pravog vratara gosti su platili i u posljednjoj minuti susreta, kada domaći kapetan Čilić koristi loše postavljanje Kovačića i postiže peti gol za Brotnjo. Počasni gol za Libero postigao je Adnan Fejzić nakon lijepe akcije gostiju.

Brotnjo: Galić, Musa, Bošković, Šunjić, Berić, Čilić, Tole, Zadro, Prusina, Brčić, Marković, Soldo. Trener: Draženko Krmek.

Libero: Gradinović, Ad. Fejzić, Zatagić, Mehić, Kokić, Az. Fejzić, Muratović, Kovačić. Trener: Admir Ridžal.