Prva utakmica 17. kola košarkaške Lige 13 igrana između Brotnja i Leotara pripala je gostujućim košarkašima. Gosti iz Trebinja na čitlučkom su parketu nanijeli Brotnju dvanaesti poraz u sezoni slaveći pobjedu 67:75. Na kraju susreta ključnom se pokazala serija trica Leotara sredinom posljednje četvrtine.

Uvodne minute susreta protekle su u izjednačenoj igri u kojoj su momčadi igrale koš za koš. U sedmoj minuti Kašćelan je postigao tricu, nakon čega su uslijedila i dva poena Josipovića, tako da je Leotar otišao na +6 (11:17). Na seriju Leotara odgovorio je Pinjuh, koji prvo pogađa trica a kasnije i za dva poene, te postavlja konačnih 16:17, rezultat s kojim je završila prva četvrtina.

Koševima Branimira Josipovića Brotnjo je sredinom druge četvrtine uspjelo preokrenuti rezultat. Josipovićeva četiri poena u niz odvela su Brotnjo do prednosti 28:23, a prednost Čitlučana novom je tricom podebljao raspoloženi Pinjuh. Dvije minute prije kraja poluvremena domaći su košarkaši imali sedam poena prednosti, ali su do kraja poluvremena gostima dozvolili da stvari vrte na početak. Poluvrijeme je završilo izjednačenjem 32:32.

Početak treće četvrtine ponudio je bolju igru domaćina, što se odmah osjetilo i na rezultatu. U tvrdoj utakmici s malim brojem koševa Brotnjo je u 24. minuti imalo prednost 42:36. No ubrzo su Kašćelan i Pelkić kreirali potpuni preokret, ali ni prednost Leotara nije dugo trajala. Čak štoviše na odmor se otišlo s minimalnom prednošću Brotnja (48:47).

Sedam minuta prije kraja susreta uslijedila je prava kanonada gostiju. Prvo je Kašćelan pogodio tricu, a nakon njega isto su učinili i Aleksić i Zotović. Aleksić je također pogodio jedno od dva slobodna bacana tako da je Leotar serijom 10:0 došao do prednosti 53:62. Seriju gostiju tricom je prekinuo Pinjih, no do kraja susreta Brotnjo nije smoglo snage za povratak u utakmicu. Leotar je na kraju slavio 75:67, i upisao novu pobjedu u borbi za Ligu 6.

HKK Brotnjo: Marković, Rubin 4, Josipović 11, Bubalo 1, Brečić 4, Lesko, Čutura 3, Tapalović, Pinjuh 27, Planinić 17. Trener: Josip Dugandžić.

KK SL Takovo Leotar: Kovačević 3, Rikalo, Aleksić 9, Pelkić 9, Kašćelan 22, Zotović 7, Crnogorac, Milanović, Marković 6, Setenčić, Ninković 6, Josipović 13. Trener: Radomir Kisić.