“Bubamare” potopile Ramu

U trećem prvenstvenom kolu snage su odmjerile dvije najbolje ekipe, domaćin Rama i naša momčad. Košarkašice Rame predvođenje bivšom igračicom Brotnja Marijom Zadro bolje otvaraju utakmicu i na startu dolaze do prednosti od 4-0. Prvu tricu na utakmici potpisuje naša Nikolina Musa. Koševima Ane Gakić Brotnjo dolazi do prvog vodstva na utakmici od 5-4. Rama uzvraća preko Meštrović i Ćurić, dok su za Brotnjo precizne Barbarić i Musa.

Ana Marija Drežnjak sa 4 uzastopna koša odvodi Ramu do vodstva od 13-12 na kraju prve četvrtine. Prvu četvrtinu je inače obilježila nervozna igra i ukočenost naših igračica, koje nisu mogli naći odgovor na ramsku zonu. Drugu četvrtinu otvara Ana Kordić, sa drugom čitlučkom “tricom”. Karla Krasić u ovoj dionici susreta daje do znanja da nije bez razloga prvi strijelac lige. Na svaki koš Marije Zadro za Ramu sa druge strane uzvraća naša Karla. Na odmor se odlazi rezultatom 24-22 za Brotnjo 94.

U trećoj četvrtini Brotnjo je jednostavno demoliralo svoga protivnika. Mia Čarapina “čitlučki Messi” je svojim proigravanjima Nikoline Muse i Marijane Barbarić izmamila veliki pljesak objektivne ramske publike. Odličnu igru pružila je i mlada Ana Gakić.

U zadnju četvrtinu ulazi se rezultatom 45-31. “Bubamare” mirno privode susret kraju i slave još jednu veliku pobjedu na putu obrane titule prvaka. U utakmicu smo ušli dosta nervozno. Kako je susret odmicao naša igra je postajala sve bolja. Ovom pobjedom smo dosta blizu obrani titule prvaka iako je do kraja prvenstva još dosta utakmica”- nakon utakmice je za naš portal izjavio Ivan Stojić, član Upravnog odbora Brotnja 94.

ŽKK RAMA- ŽHKK BROTNJO 94 42-64 (po četvrtinama 13-12, 9-12, 9-21, 11-19)

ŽKK RAMA: Koraja, Zadrić A. 2, Ćurić 4, Bošnjak 2, Dedić, Meštrović 6, Brizar 2, Kovačević, Zadrić M., Drežnjak 6, Zadro 20.

BROTNJO 94: Kordić 3, Bevanda, Musa 9, Čarapina 7, Gakić M., Barbarić 11, Gakić A. 14, Krasić 20, Šego, Doko.