Bubamare predvođene Marijanom Barbarić upisale novu pobjedu

Košarkašice ŽHHK Brotnjo 94 nastavljaju s odličnim igrama. Bubamare su večeras upisale novu uvjerljivu pobjedu na domaćem parketu svladavši momčad Posušja rezultatom 70:48 (16:11, 25:13, 18:12, 11:12). A prvo ime utakmice bila je Marijana Barbarić, playmakerica domaće momčadi utakmicu je završila s 22 poena, dok je Karla Krasić postigla četiri manje.

Gošće iz Posušja dobro su otvorile utakmicu i uspjele povesti u uvodnim minutama susreta, no košarkašice Brotnja stvari su uzele u svoje ruke već sredinom prve četvrtine. Raspoloženoj Barbarić i Krasić priključile su se Maja Gajić i Mia Čarapina tako da je Brotnjo četvrtinu završilo s prednošću 16:11.

Nakon prve četvrtine koja je blago otišla na stranu domaćih košarkašica druge četvrtina se pokazala prolomnom. Ovo razdoblje igre košarkašice Brotnja dobile su 25:13, a u glavnoj ulozi ponovno je bila već spomenuta Barbarić, kojoj se s osam poena u drugoj četvrtini priključila i Ana Gakić.

Bubamare su na poluvrijeme otišle s prednošću 41:24 koja u nastavku utakmice ni u jednom trenutku nije došla u pitanje. Čak štoviše do kraja utakmice prednost Brotnja je narasla na 70:48.

Brotnjo: Kordić 2, Bulić, Čarapina 7, M. Gakić 9, Marijana Barbarić 22, Doko, Marija Barbarić, A. Gakić 8, Krasić 18, Šego 4.