Čilić bez finala Tokija, Goffin ponovno jači

Marin Čilić nije dohvatio svoje četvrto ovogodišnje finale na ATP Touru. Prvi hrvatski reket doživio je poraz u polufinalu turnira iz serije 500 na tvrdoj podlozi Tokija, na kojem je bio četvrti nositelj, sa 7:5 i 6:4 u korist petopostavljenog Belgijca Davida Goffina, 14. na svijetu.

Vodećem belgijskom tenisaču to je bila treća pobjeda u isto toliko susreta s Čilićem, sve ove sezone. Prethodne dvije ostvario je u ožujku, u prvom kolu Svjetske skupine Davis Cupa u Liegeu i u četvrtfinalu Masters 1000 turnira u Indian Wellsu.

Marin je u tokijskom dvoboju imao dobru priliku u prvom setu, u kojem je vodio s 5:3, ali potom je pao u suparnikovoj seriji od četiri osvojena gema. Goffin pritom nije bio suočen ni s jednom set-loptom hrvatskog aduta.

U drugoj dionici Belgijac je prošao uz jedan ‘break’, za vodstvo od 3:2. Ostatak posla obavio je bez suočavanja s ‘break’-loptom u tom setu.

David Goffin

Goffin preko Čilića do tokijskog finala (fotografija: Dana Anders)

Porazom od Goffina, Čilić je ostao na tri ovogodišnja finala. U kolovozu je otišao do kraja na Masters 1000 turniru u Cincinnatiju, dok je prije toga gubio na završnoj prepreci u Marseilleu i Ženevi.