Čilić bez izgubljenog seta i kroz drugo kolo Australian Opena

Još jedna vrlo dobra predstava Marina Čilića koji niti u drugom meču na ovogodišnjem Australian Openu nije izgubio niti set. Protivnik je ovaj put bio Amerikanac Rajeev Ram, međutim nije imao nikakve šanse. Čilić je odigrao odličan meč dominirao je od samog početka i nije dozvolio Ramu niti jednu pravu šansu. Amerikanac se dosta mučio na reternu i to je Čiliću omogućilo lakše igranje jer pravog pritiska protiv servisa nije bilo.

Za pobjedu je utrošio tek dva sata i još uvijek čeka na pravi izazov. U prvom kolu je igrao protiv Marinka Matosevica koji je još dolazio do break lopti, međutim na svim break prilikama Marinov servis je bio odličan.

Ram nije uspio tako daleko dogurati, naime u cijelom meču nije imao niti jednu šansu za oduzimanje servisa našem tenisaču.

U prvom setu je Čilić izgubio tek dva poena na servisu, ali nije uspio posebno pritisnuti Rama sve do same završnice. Tada kod 6:5 dolazi do 15:40, Ram spašava prvu set loptu, ali ne i drugu i Marin uzima set sa 7:5.

Drugi set je ponudio potpunu Čilićevu dominaciju. Svaki servis gem Rama je obilovao break loptama, a Marin je uspio doći do dva breaka i to kod 2:1 i 5:2 te na taj način najaviti rasplet meča.

Ram se malo stabilizirao u trećem setu gdje je uspio nešto lakše doći do gemova na svom servisu, ali ipak nije izdržao do kraja.

Uspio se izvući kod 2:1 kada je Marin stigao do 15:40, ali u završnici seta kod 5:4 Čilić stiže do 0:40 i prve meč lopte, odmah ju realizira i uzima vrijednu pobjedu 7:5, 6:2, 6:4.

Čilić je pogodio 57 posto prvog servisa i uz devet aseva osvojio čak 91 posto poena nakon prvog servisa. Pogodio je 45 winnera uz 22 neforsirane pogreške dok je Ram imao pet pogrešaka više i svega 15 poena protiv servisa.

U trećem kolu Marina očekuje dvoboj protiv Talijana Andreasa Seppija, protivnika protiv kojeg ima dobre šanse za prolaz. Seppi je u drugom kolu odradio maraton protiv Denisa Istomina kojeg je svladao nakon četiri sata igre u pet setova.