Čilić “osvetio” Dodiga i došao na korak od četvrtfinala Miamija, Isneru nedovoljno 20 asova

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u osminu finala Masters 1000 turnira u Miamiju. U dvoboju trećeg kola u dva je seta izbacio domaćeg predstavnika Johna Isnera te će u sljedećoj rundi igrati protiv Jo-Wilfrieda Tsonge…

Amerikanac John Isner nije uspio poraziti i drugog hrvatskog predstavnika u Miamiju. Nakon što je u drugom kolu “za dlaku” izbjegao poraz od Ivana Dodiga, u trećem kolu Marin Čilić nije mu dopustio preokret.

Prvi hrvatski “reket” slavio je 6:3, 7:6 (3) i tako napravio korak dalje u odnosu na prošlosezonski nastup. Isto tako, ovom je pobjedom izjednačio svoj najbolji rezultat u Miamiju iz 2010. godine.

Jedan od glavnih razloga Čilićeve pobjede je njegov servis. Na njemu je kroz cijeli meč izgubio 14 poena i samo ga je jednom izgubio. I to već u prvom gemu meča. No odmah je nadoknadio izgubljeni servis, a potom kod 3:2 napravio novi break, koji mu je bio dovoljan za osvajanje prve dionice. Nakon izgubljenog prvog servis gema, u ostatku seta nije izgubio ni jedan jedini poen na svom početnom udarcu.

U drugom setu nije bilo oduzetih servisa. Čilić je imao dvije prilike za break, a Isner jednu. U tie breaku hrvatski je tenisač bio puno bolji te je sa 7-3 zaključio meč poslije jednog sata i 17 minuta igre.

Čilić je ubacio 67% prvog servisa, što je za njega visok postotak, a u igri na njemu osvojio je čak 82% poena. Iskorištenost drugog servisa također je bila vrlo dobra (65%). Isner je zabio 20 asova, a nije previše kaskao za Čilićem glede iskorištenosti prvog servisa (76%). Njegov problem je, međutim, bila igra na drugom servisu (34%). Čilić je u takvim situacijama uglavnom bio dominantan, kao i u većini izmjena, kada bi se za njih izborio dobrim reternima.

U borbi za ulazak u četvrtfinale 24-godišnji Međugorac morat će eliminirati Francuza Jo-Wilfrieda Tsonge, koji je u dva seta bio bolji od Jarkka Nieminena.

Tsonga je do sada triput u četiri susreta porazio Čilića. Dvaput, doduše, na Challengerima 2007. godine, a na Touru ga je pobijedio u Cincinnatiju 2011. godine. Čilić je svoju pobjedu ostvario također 2007., ali u Queen’su. Za razliku od Čilića, Tsonga je već tri puta bio u četvrtfinalu Miamija, ali nikada nije napravio korak dalje.