Čilić u četvrtfinalu Dallasa

Marin Čilić “preskočio” je i drugu prepreku na Challengeru u Dallasu. U dvoboju osmine finala najbolji hrvatski tenisač pobijedio je Čeha Lukaša Rosola s 2:0 u setovima…

Usprkos malim komplikacijama u drugom setu, Marin Čilić plasirao se u četvrtfinale Dallasa pobjedom nad Lukašom Rosolom 6:0, 7:6 (2).

Meč je bio puno izjednačeniji nego što to rezultat sugerira. Može se reći da je ključ bio u realizaciji break lopti. Naime, Čilić je protiv servisa osvojio ukupno 28 poena, a Rosol samo dva manje. No, zato je hrvatski tenisač realizirao četiri od devet prilika za break, a 84. tenisač svijeta samo jednu od šest.

Njihov prvi međusobni dvoboj trajao je jedan sat i 24 minute, a mogao je završiti i ranije jer je Čilić u drugom setu poveo 4:1. No, Rosol se ekspresno vratio u igru i izjednačio na 4:4. Ipak, u 13. igri Čilić je bio uvjerljiv te je sa 7:2 izborio prolaz.

U četvrtfinalu Čilić će, također po prvi put, odmjeriti snage s KanađaninomFrankom Dancevicem (175.), koji je u tri seta pobijedio petog nositelja Yena-Hsuna Lua.