Clippersi preokretom u završnici do druge pobjede, Zubac jako samozatajan

svojoj šestoj utakmici NBA sezone, LA Clippersi pronašli su žrtvu za tek drugu pobjedu na jako teškom startu u sezonu. Clippersi su svladali jednu od najgorih ekipa lige, OKC Thunder, i to tek preokretom u četvrtoj četvrtini.

Opet je to bila, za NBA pojmove, napadački vrlo slaba utakmica gdje je Thunder kontrolirao 36 od 48 minuta. Oklahoma je u prvih 12 minuta napravila devet poena viška koje više ili manje održava do ulaska u četvrtu.

Najveće vodstvo Thundera išlo je i do 15 razlike, dok dovoljno govori činjenica da je najveće vodstvo Clippersa bilo i ono konačno – plus pet za 99:94. Clippersi su gubili devet razlike manje od tri minute do kraja, ali su završili utakmicu serijom 16-3.

Prvi put su Clippersi poveli s 93:92 minutu do kraja i uspjeli su privesti utakmicu kraju. Paul George koji na početku sezone igra fantastično opet je bio prvo ime s 32 poena, devet skokova i sedam dodavanja, dok je Reggie Jackson dodao 15, a Batum i Kennard po 14.

Ivica Zubac krenuo je u petorci, ali je odigrao samo 12 i pol minuta za dva poena (1/1 iz igre) uz pet skokova. Kod Thundera je Shai Gilgeous-Alexander zabio 28 uz sedam skokova.