Comunicare nadigrao Brotnjo u derbiju

U derbiju 11. kola Prve malonogometne lige FBiH i u izravnoj borbi za drugo mjesto na ljestvici momčad Comunicare Handy svladala je u Čitluku Brotnjo Derby Bet shop. Mostarci su slavili rezultatom 5:2, te su tako s nova tri boda preskočili Brotnjo na ljestvici i došli korak bliže doigravanju.

Već u 4. minuti susreta Goluža je fauliran u kaznenom prostoru, a siguran izvođač najstrože kazne bio je Čulina. I drugi pogodak na utakmici postignut je nakon prekida. Brotnjo je do izjednačenja došlo preko Šunjića koji iz slobodnog udarca vrataru Meli šalje loptu kroz noge.

Dvije minute kasnije Tole je snažnim udarcem prevario vratara Comunicarea i u potpunosti preokrenuo rezultat. A sredinom prvog poluvremena Goluža je stvari vratio na početak i poravnao na 2:2. Rezultat s kojim je završilo prvo poluvrijeme.

Gosti su već i u prvom poluvremenu ostavili bolji dojam, a u drugom su taj bolji dojam potvrdili s tri pogotka u mreži Galića. U 28. minuti Comunicare je ostao bez vratara Mele, koji se u ozlijedio nakon sudara s Berićem, no ozljeda vratara nije poremetila Mostarce. Ćužić je u 29. minuti savladao Galića i ponovno donio prednost Comunicareu.

Blizu četvrtog gola za Comunicare u 32. minuti bio je Raguž, ali je njegov udarac odsjeo na stativi. Nakon Raguževe prijetnje uslijedio je lijep prodor Čilića i dodavanje za Brčić, no Brčićev udarac odlazi preko gola.

Pet minuta prije kraja susreta Livaja je lijepo uposlio Raguža kojemu nije bilo teško pogoditi za 4:2. Nakon što je Čiliću ukrao loptu Čulina je lijepo povukao kontru i povisio prednost Comunicarea na 5:2.

U dva navrata Tole je bio blizu postizanju trećeg pogotka za Brotnjo, ali je iz prve prilike pogodio greda, a kasnije je propustio i realizirati penal nakon šestog faula Comunicarea, tako da je utakmica završila pobjedom Comunicarea 5:2.