Sarajevo svladalo Brotnjo, uspješan debi Jarnija na klupi

U sklopu priprema FK Sarajevo za proljetni dio prvenstva danas je na Barama odigrana prijateljska utakmica između HNK Brotnjo i FK Sarajevo. Drugoplasirana momčad jesenskog dijela Premier lige BiH pobijedila je 4:0, a strijelci za Sarajevo bili su: Travančić, Velkoski, Kovačević i Bilbija.

Trener Brotnja Tihomir Miloš započeo je utakmicu poslavši na teren sastav: Barać, Jurić, Lukić, Miličević, Pavlović, Gagro, Ilić, Ostojić, Sušac, Bevanda i Šarac, dok se s druge strane trener Robert Jarni odlučio svoj debi na klupi Sarajeva započeti sa sastavom Bandović, Barić, Puzigaća, Muharemović, Trivunović, Radovac, Bišanović, Todorović, Travančić, Stojčev i Velkoski.

Na prvi pogodak nije se trebalo dugo čekati, jer je već u šestoj minuti preciznim udarcem Anid Travančić pogodio mrežu Brotnja, a prednost Sarajlija pogotkom iz slobodnog udarca sredinom prvog dijela povisio je novopridošli napadač Krste Velkoski. Velkoski je odmjerenim udarcem „prebacio živi zid” i postavio konačni rezultat prvog poluvremena (Brotnjo – Sarajevo 0:2).

Budući da se radilo o prijateljskoj utakmici u ranom dijelu priprema oba trenera utakmicu su nastavila s velikim brojem izmjena, a Sarajevo je i u nastavku postiglo dva gola. Prvo je Adnan Kovačević nakon ubačaja iz kornera bio najviši u skoku i povisio na 3:0, nakon čega je konačnih HNK Brotnjo – FK Sarajevo 0:4 postavio Nemanja Bilbija, sigurno realiziravši najstrožu kaznu.

„Očekivao sam da će biti dosta teško, momci su zaista, moram ih pohvaliti, radili fantastično i ovo je tek drugi dio priprema koji završava u ponedjeljak. Noge dosta teške, lopta nije slušala i malo je bježala, međutim sve je to normalno u ovim okolnostima. Ono što je mene najviše interesiralo, to sam i vidio. Naravno popričat ću sa svojim igračima kako bi što prije riješili neke nedostatke i kako bi što spremniji ušli u sezonu” – kazao nam je nakon uspješnog debija na klupi Sarajeva trener Robert Jarni.