DC: Dodig i Škugor nadigrali belgijski par; Hrvatska povela 2-1

Hrvatska Davis Cup reprezentacija povela je u susretu 1. kola Svjetske skupine u Liegeu protiv tenisača Belgije 2-1 nakon subotnje igre parova. Našim tenisačima treba samo bod u nedjelju do konačne pobjede i četvrtfinala. Franko Škugor i Ivan Dodig donijeli su Hrvatskoj drugi bod uvjerljivom pobjedom nad Davidom Goffinom i Rubenom Bemelmansom 7:5, 6:3, 6:1 za nepuna dva sata igre.

Belgijcima nije pomogla ni izmjena u zadnji tren njihova izbornika Johana van Hercka koji je umjesto De Greefa postavio prvog belgijskog igrača Goffina. Škugor i Dodig su pokazali daleko veću klasu u meču, pogotovu nakon što su slavili u prvom setu u kojem su domaćini imali i jedinu priliku.

Prvi set je naš par dobio u “tie-breaku” i to nakon što su kod 4:5 spasili dvije set lopte Belgijancima. U 13. igri Dodig i Škugor su poveli 4:2, Belgijci preokrenuli u vodstvo od 5:4, da bi hrvatska kombinacija dobila tri poena u nizu i prvi set.

Pobjednički niz nastavljen je i u drugom setu kada su Ivan i Franko napravili ključni “break” kod 3:2 i dobili set 6:3. Već na početku trećeg seta hrvatski par uzima servis Belgijcima, a taj “break” je potvrđen još jednim za vodstvo od 4:1 te su Dodig i Škugor lako priveli meč kraju.

Marin Čilić u petak je slavio nad Kimmerom Coppejansom 7:5, 6:3, 7:5, dok je u drugom susretu prvi belgijski reket David Goffin pobijedio je 19-godišnjeg Bornu Ćorića 6:3, 6:2, 2:6, 3:6, 6:3.