Deset pogodaka Bariše Krasića u porazu Zadra

Subota nije bila dan za ovosezonske ABA ligaše. Nakon što je Split poražen na svom parketu od Kvarnera, poraz su upisali i Zadrani i to također u svojoj dvorani. Slavlje Jollyju donio je Ronald Ross ubačajem u posljednjim trenucima susreta za pobjedu 73:71…

Sedmo kolo Lige za prvaka košarkaša unijelo je dodatnu zanimljivost u hrvatsko prvenstvo. U ovom kolu se pokazalo kako nisu svi ABA ligaši nedodirljivi, kako i oni mogu kiksati, a to su iskoristili Kvarner i Jolly JBS.

Nakon što je Kvarner u gostima svladao oslabljenu momčad Splita, Zadrani su na svom parketu neočekivano izgubili od šibenskog Jollyja JBS koji je odigrao odličnu utakmicu, slavio 73:71 i tako istaknuo kandidaturu za ulazak u polufinale prvenstva.

Jolly je od samog početka krenuo hrabro, nije pokazao pretjerani respekt prema domaćinu i tijekom cijelog susreta je bio potpuno ravnopravan.

Igrao je odlično na krilima Amerikanca Ronalda Rossa za kojeg domaća obrana nije imala nikakvo rješenje, a da stvar bude bolja za Rossa i njegovu momčad, upravo on je ubacio tricu u posljednjim trenucima susreta za pobjedu Šibenčana.

Gosti su nakon prvih deset minuta imali vodstvo 19:15 da bi Zadar odmah na početku druge dionice anulirao taj zaostatak, ali do odlaska na poluvrijeme nikako se nije uspio odvojiti i stvoriti značajniju prednost.

Sve što su domaći igrači uspjeli napraviti je u dva navrata se odmaknuti na četiri poena viška što je ujedno bila i razlika na poluvremenu (42:38).

U drugo poluvrijeme Zadar je ušao nešto bolje i polaganjem Ramljaka u 25. minuti poveo je 49:42, činilo se da bi možda mogao prelomiti utakmicu na svoju stranu, međutim s pet poena Gabrića i tri Rossa gosti rade seriju 8:0 i vraćaju utakmicu u neizvjesne vode.

Crno razdoblje domaćin je imao sredinom posljednje četvrtine kada je Jolly uspio napraviti seriju 10:1 i odvojiti se na 70:65 na ulasku u posljednje dvije minute. Tu su gosti počeli griješiti, kao da se uvukla nervoza kada su se suočili s mogućnosti slavlja i Zadar se uspio vratiti i povesti 71:70.

Ubrzo Šibenčani gube loptu što Zadru daje priliku da dovrši posao, međutim Travis promašuje tricu, na drugoj strani Ross je ubacuje i donosi veliko slavlje za Šibenčane.

Ross je utakmicu završio s 29 poena, pet skokova i pet ukradenih lopti, a pomogao mu je Luka Katura s deset poena i pet skokova. U domaćem sastavu Romeo Travis je upisao 15 poena i sedam skokova, a Marko Ramljak je dodao 12 poena i pet skokova.