Dodig bez izgubljenog seta protiv Brazilca

Ivan Dodig jedini je hrvatski predstavnik koji je noćas stigao do prolaza u drugo kolo Australian Opena gdje se pridružio Ivi Karloviću. Osim Dodiga nastupili su i Mirjana Lučić-Baroni i Donna Vekić, no obje su upisale poraze…

Brazilac Joao Souza nije uspio iznenaditi Ivana Dodiga. Nije Dodig imao baš lagan posao iako nije izgubio set, u drugom setu se morao izvlačiti iz neugodne situacije, ali je pronašao put do pobjede.

Prvi set dobio je uz rani break koji ga je odveo do 3:1 da bi u drugom setu gubio 4:0 i 5:2, spasio ukupno četiri set lopte i na kraju uzeo set sa 7:5. U trećem setu u završnici je još jednom uzeo servis protivniku te izborio prolaz u drugo kolo.

U drugom kolu morat će biti na nekoliko razina više ako misli nešto napraviti, očekuje ga peti nositelj Kei Nishikori koji u ovaj susret ulazi kao veliki favorit.