Dodig i Krajicek izborili finale Mastersa u Miamiju!

Hrvatski tenisač Ivan Dodig i Amerikanac Austin Krajicek plasirali su se u finale parova na ATP Masters 1000 turniru u Miamiju.

Dodig i Krajicek su nakon sat i 50 minuta igre porazili Nijemce Kevina Krawietza i Tima Puetza sa 6:4, 6:7, 10:7.

Dodig i Krajicek, koji u postavljeni za druge nositelje, dobili su prvi set sa 6:4 nakon što su u devetoj igri napravili break. <š>U drugom setu Nijemci su poveli 4:2, no hrvatsko-američka kombinacija je vratila izgubljeni servis izjednačivši na 4:4. U nastavku seta više nije bilo breakova pa je set otišao u 13. igru. Krawietz i Puetz su poveli sa 6:2 i potom mirno priveli set kraju.

U odlučujućem produženom tie-breaku, njemački par je poveo sa 6:1, no uslijedio je veliki obrat. Dodig i Krajicek su serijom 9:1 preokrenuli rezultat stigavši do 10:7 i konačne pobjede.

Bio je to treći međusobni ogled ove dvije kombinacije i treća pobjeda Dodiga i Krajiceka koji će za svoj deveti zajednički naslov, pri čemu prvi u ovoj godini, boriti protiv pobjednika ovogodišnjeg Australian Opena, Indijca Rohana Bopanne i Australca Matthewa Ebdena.

Prvi nositelji su u drugom polufinalu porazili četvrte nositelje Španjolca Marcela Granollersa i Argentinca Horacija Zeballosa sa 6:1, 6:4.