Dodig i Melo u finalu, Brazilac osigurao broj jedan na kraju ove godine

Hrvatski tenisač Ivan Dodig i njegov brazilski partner Marcelo Melo izborili su finale turnira parova na velikom ATP masters turniru u pariškom Bercyju, a ujedno su osigurali skok s četvrtog na treće mjesto ATP ljestvice u konkurenciji parova. Melo će pak završiti godinu kao pojedinačno najbolji igrač parova na svijetu.

Hrvatsko-brazilska kombinacija pobijedila je u polufinalu Bercyja Čehe Tomaša Berdycha i Radeka Štepaneka sa 4:6, 6:3 i 10:5.

Dodig i Melo su na omjeru 29-10 ove sezone, a za 76 minuta igre ispaslili su sedam aseva i pogodili 73 posto prvih servisa.

U nedjelju će u finalu zaigrati protiv Vaseka Pospišila i Jacka Socka, koji love zadnje mjesto za završni turnir parova, natjecanje koje su Dodig i Melo već osigurali.

Melo je u 2015. godini već ostvario 49 pobjeda, osvojio je Roland Garros u paru s Ivanom Dodigom, s kojim ima i naslov iz Acapulca. Kad je hrvatski tenisač u završnici sezone išao popravljati svoju poziciju na pojedinačnoj ATP ljestvici, Melo je uspio osvojiti naslove na na turnirima u Tokiju i Šangaju s Južnoafrikancem Ravenom Klaasenom te u Beču s Poljakom Lukašem Kubotom.

Finale u pariškoj dvorani Bercy bit će sedmo u ovoj godini za Brazilca, a četvrto u kombinaciji s Dodigom, s kojim je poražen u finalu turnira u Washingtonu. Na turnirima Masters 1000 serije Dodig i Melo su dosad igrali za naslov tri puta – 2013. osvojili su trofej u Šangaju, a 2014. izgubili finala u Monte Carlu i Torontu. Uspiju li slaviti u Bercyju bit će im to četvrti zajednički naslov, a njime bi se uoči posljednjeg turnira sezone u O2 Areni, približili na samo 145 bodova Bobu i Mikeu Bryanu te bi imali mogućnost završiti sezonu kao najbolji par u 2015. godini.