Dodig i Melo u polufinalu Melbournea

Ivan Dodig i Brazilac Marcelo Melo plasirali su se u polufinale Australian Opena. U četvrtfinalu prvog ovogodišnjeg Grand Slam turnira Dodig i Melo slavili su protiv Španjolca Feliciana Lopeza i Bjelorusa Maxa Mirnija sa 6:0, 3:6 i 7:6 (4).

Hrvatsko-brazilski par, koji je postavljen za četvrte nositelje izvrsno su otvorili susret te su dobili prvi set sa 6:0 za samo 19 minuta. No, u nastavku nije bilo tako lako.

I u drugom setu Dodig i Melo nastavljali su pritiskati servis protivnika, ali nisu iskoristili dvije break lopte. Lopez i Mirni napokon su uspjeli slomiti servis hrvatsko-brazilskog para i sa 6:3 izborili su treći set.

U odlučujućem setu Dodig i Melo stigli su do breaka te imalo vodstvo od 3:1, no Lopez i Mirni uspjeli su se vratiti. Na kraju seta hrvatsko-brazilski par imao je dvije meč-lopte, ali nije ih iskoristio te je pala u tie-breaku u kojem su sa 7:4 uspješniji bili Dodig i Melo i tako slavili nakon malo više od sat i pol igre.

Za ulazak u drugi Grand Slam finale u karijeri Dodig i Melo igrat će protiv Francuza Pierre-Hugueas Herberta i Nicolasa Mahuta.

Dodig i Melo su svoj prvi Grand Slam finale izborili prije dvije godine u Wimbledonu, a posljednje dvije godine igrali su polufinala na US Openu.