Dodig izgubio prvi set pa dobio iduća dva za pobjedu u Barceloni

Hrvatski tenisač Ivan Dodig uspješno je odradio meč prvog kola na zemljanom ATP turniru u Barceloni porazivši Slovenca Aljaža Bedenea u tri seta…

Drugi hrvatski “reket” Ivan Dodig ostvario je svoju prvu pobjedu na zemlji ove sezone. Nakon prošlotjednog poraza na startu Monte Carla (Paire), u Barceloni je 28-godišnji Međugorac savladao Aljaža Bedenea 6:7 (6), 6:3, 6:2 poslije dva sata i 17 minuta igre.

Dodiga za taj španjolski grad vežu lijepe uspomene jer je ondje prije dvije godine, u svom jedinom prethodnom nastupu, dogurao sve do polufinala. Izbacio je pritom Robina Soderlinga, Milosa Raonica i Feliciana Lopeza prije nego što je na korak do finala poražen od Rafaela Nadala.

Slovenac Bedene, 82. tenisač svijeta, osvojio je prvi set s 8-6 u tie breaku, premda je u početku seta Dodig imao prednost breaka. U preostala dva seta Dodig je ukupno četiri puta oduzimao servis Bedeneu, a izgubio ga je jednom. U odlučujućem setu hrvatski je predstavnik realizirao svoje obje break prilike, dok je Bedene prokockao svoje obje.

Dodig je na koncu imao vrlo visokih 70% prvog servisa. Iskorištenost prvog servisa bila mu je 75%, a drugog 51%. Zabio je pet asova i napravio četiri dvostruke pogreške.

Na 1.708.875 eura vrijednom turniru Dodig će u drugom kolu imati vrlo težak zadatak – četvrtog nositelja Nicolasa Almagra, dvostrukog polufinalista Barcelone.