Dodig nastavlja ravnati račune

Hrvatski tenisač Ivan Dodig izborio je četvrtfinale 64.000 € vrijednog ATP Challengera u Petangeu, osmi nositelj od Jana Minara je izgubio prvi set i Čeha na koncu pobijedio u tie-breaku trećeg.

Nakon što je u prvom kolu Josselynu Ouanni s 6:4, 6:3 uzvratio za poraz u Čakovcu prije punih devet godina Ivan Dodig je račun poravnao i u osmini finala 64.000 € vrijednog ATP Challengera u Petangeu. Osmi nositelj je od Jana Minara izgubio prije četiri godine u Bratislavi (6:7, 3:6), a kako je danas krenuo izgledalo je da će Čeh ostvariti i drugu pobjedu.

Prvi set iskusni je 315. igrač svijeta osvojio s 6:2, ali 27-godišnji Međugorac u nastavku je podigao razinu svoje igre i stigao do pobjede u tie-breaku trećeg seta. Drugi je osvojio s 6:2, a nakon što su obojica u trećem setu propustila break-lopte (Dodig dvije, Minar jednu) Dodig je zadržao mirnoću i u tie-breaku nakon dva sata i 15 minuta borbe slavio sa 7:3.

110. igrač svijeta osvojio je ukupno 10 poena više (98), ubacio je 60 % prvog servisa od čega ih je 13 bilo neobranjivo, osvojio je 92 % poena nakon prvog i 36 % nakon drugog servisa, a retun pogodio u 35 % Minarovih prvih i 42 % drugih servisa.

Pobjedama nad Ouannom i Minarom Dodig je već osigurao 17 bodova, a novih 16 donio bi mu trijumf protiv Tobiasa Kamkea. 26-godišnji Nijemac je postavljen za četvrtog nositelja, 87. je igrač svijeta, Moritza Baumanna pobijedio je 6:2, 5:7, 6:2, Josha Goodalla 6:2, 7:6, a s Dodigom je dosad igrao triput. Na Challengeru u Barletti prije četiri godine pobijedio je Kamke, a na ATP turnirima u Stockholmu (6:1, 6:1) prije dvije godine i u Miamiju (6:0, 2:6, 7:6) prije pola godine bolji je bio Dodig.