Dodig potvrdio dobru formu pobjedom protiv 28. nositelja

Ivan Dodig posljednjih tjedana igra dobar tenis, a potvrda toga stigla je i plasmanom u treće kolo Indian Wellsa. Hrvatski tenisač u drugom kolu je nadigrao 28. nositelja Francuza Juliena Benneteaua sa 6:4, 6:2…

Nakon glatke pobjede za svega 45 minuta protiv Guida Pelle, Ivan Dodig je upisao još jednu uvjerljivu pobjedu u Indian Wellsu eliminiravši bez većih problema 28. nositelja Francuza Juliena Benneteaua.

Dok je protiv Pelle bio brz i potpuno nadigrao argentinskog kvalifikanta, meč protiv Benneteaua bio je očekivano teži i neizvjesniji, ali još jednom je Dodig dominirao u uzeo pobjedu.

Benneteau je imao priličnih problema na svom početnom udarcu, imao je vrlo niskih 44 posto ubačaja prvog servisa i Dodig je lako dolazio do pritiska na reternu.

U prvom setu se odmah prvi pritisak isplatio, kod 2:2 Dodig je došao do 15:40 i odmah oduzeo servis protivniku. Na servisu Benneteaua kod 5:3 imao je dvije set lopte koje nije iskoristio, no zato je u sljedećem gemu brzo stigao do 40:15 i iskoristio ukupno treću set loptu za prvi set.

Na samom početku drugog seta Francuz se odmah našao u minusu. Već u prvom gemu je izgubio servis i Dodig je stigao do velike prednosti.

Za razliku od prvog seta, našem tenisaču je u drugom pao postotak prvog servisa i Benneteau je bio nešto opasniji, propustio je ukupno četiri break lopte od čega tri kod 3:2.

Kada tu nije uspio napraviti break za povratak u set, Benneteau je vrlo loše odigrao sedmi gem, po drugi put u setu izgubio servis i Dodig je lakoćom odservirao za pobjedu 6:4, 6:2.

Dok je Benneteau imao niskih 44 posto ubačaja prvog servisa, Dodig je bio na solidnih 60 posto uz realizaciju od čak 84 posto poena kada je pogodio prvi servis. Osim toga iskoristio je tri od devet break lopti dok je Benneteau svoje četiri propustio.

U trećem kolu Dodiga očekuje najveće iskušenje dosadašnjeg dijela sezone, igrat će protiv Rogera Federera. Federer je odigrao dobar meč i lako je svladao Denisa Istomina i u prvi susret protiv Dodiga u karijeri ulazi kao veliki favorit.