Dodig prokockao set i break protiv Melzera, Austrijanac u drugom kolu Šangaja

Na krilima najboljeg renkinga karijere ostvarenog dan ranije, Ivan Dodig ipak nije uspio nastaviti pozitivan niz. U prvom kolu Masters 1000 turnira u Šangaju imao je set i break prednosti protiv Jürgena Melzera, no na kraju se pobjedi radovao Austrijanac…

Najbolje rangirani hrvatski tenisač Ivan Dodig zaustavljen je u prvom kolu pretposljednjeg ovosezonskog turnira iz serije Masters 1000, u Šangaju. U meču prvog kola bolji je od njega bio Jürgen Melzer 3:6, 6:3, 6:4 poslije jednog sata i 49 minuta igre. Druga je to pobjeda austrijskog tenisača nad Hrvatom u isto toliko međusobnih dvoboja.

Prošlotjednim polufinalom Tokija 28-godišnji Međugorac izborio je najbolji renking svoje karijere, 29. mjesto, no osokoljen tim nastupom nije uspio preskočiti prvu prepreku u Šangaju.

Dodig je krenuo idealno – breakom već u prvom gemu. Prednost je ubrzo potvrdio spasivši pritom dvije break lopte Melzera. Taj jedan break Dodigu je bio dovoljan za osvajanje prvog seta premda je propustio nekoliko prilika za dvostruki break.

Drugi set počeo je kao i prvi – breakom Dodiga odmah u prvom gemu. No, za razliku od prve dionice, Melzer je u drugoj odmah nadoknadio izgubljeni servis i izjednačio na 1:1.

To kao da mu je donijelo samopouzdanje jer do kraja meča njegov servis više nije dolazio u ozbiljnu opasnost. S još jednim breakom, kod 3:2, odveo je meč u treći set. Pritom je kod 5:3 izvukao 0-30.

U trećem setu presudio je jedan oduzeti servis Melzera kod 1:1. Kod 3:5 Dodig je na svom servisu izvukao dvije meč-lopte (15-40), no nekoliko minuta kasnije Austrijanac je ipak priveo meč kraju na svom početnom udarcu.

Dodig je tako i dalje bez pobjede u Šangaju. 2010. godine poražen je na staru kvalifikacija, a 2011. u prvom kolu glavnog turnira. Prošle je godine u ovom tjednu igrao na Challengeru u Taškentu gdje je dogurao do polufinala.