Dodig s Krajicekom prošao prvo kolo parova pobjedom protiv osmih nositelja

Dugo su Ivan Dodig i Filip Polašek igrali vrlo uspješno zajedno, međutim danas su bili na suprotnim stranama. Dodig je igrao s Austinom Krajicekom, a Polašek s Johnom Peersom, uspješniji je bio hrvatski tenisač u dva seta.

Dodig i Krajicek odigrali su vrlo dobar meč, a nakon sat i 40 minuta igre izborili su mjesto u drugom kolu.

U prvom setu viđena je samo jedna break lopta i ona je iskorištena. Dodig i Krajicek do nje su došli kod 3:3, stekli prednost i zadržali je do kraja seta.

U drugom setu Dodig i Krajicek ponovno su došli do prednosti u petom gemu, ali na servisu za meč nisu završili posao, Peers i Polašek su se vratili i izborili tie-break. Tamo su Dodig i Krajicek ponovno bili dobri i s glatkih 7:2 uzeli set.

U drugom kolu još uvijek čekaju protivnika, a igrat će protiv Doumbije i Reboula ili Andujara i Martineza.

Roland-Garros, prvo kolo:
Ivan Dodig/Austin Krajicek (Hrvatska/SAD) – John Peers (Australija/Filip Polašek (Slovačka, 8) 6:4, 7:6(2)