Dodig s pet gemova u poraz

Hrvatski tenis u Indian Wellsu ostao je i bez svog trećeg predstavnika. Nakon Ive Karlovića i Petre Martić, u kalifornijskoj pustinji sreće nije bilo ni za Ivana Dodiga, koji je u porazu od Grigora Dimitrova osvojio samo pet gemova…

Ivanu Dodigu nikako da krene u 2012. godini. Početak je ožujka, a Ivan se može pohvaliti jedino četvrtfinalom PBZ Zagreb Indoorsa. Na startu Indian Wellsa, u prvom kolu, Dodig je s glatkih 6:1, 6:4 za 85 minuta igre izgubio od Grigora Dimitrova iz Bugarske.

Dodig je imao dva velika problema u meču, loš servis i slabu realizaciju break lopti. Imao je samo 45% prvog servisa te nije uspio realizirati niti jednu od četiri break lopte. Dovoljno je reći da se 102. tenisač svijeta izborio za čak 15 break lopti, od kojih je iskoristio tri.

Prvi set je završio sa 6:1 u korist Dimitrova iako je Dodig osvojio četiri poena više protiv servisa (13-9). No, zato je Dimitrov bio konkretniji te je znao iskoristiti svoje šanse. Napravio je dva breaka iz tri prilike, dok je Dodig propustio obje svoje prilike.

Paradoksalno, drugi set je bio rezultatski izjednačeniji, no Bugarin je bio dominantniji. Dodig nikako nije uspijevao uspostaviti seriju dobrih servisa i Dimitrov je s lakoćom osvajao poene protiv servisa. Imao je čak 12 break lopti i realizirao samo jednu, dok je Dodig ponovno obje svoje prokockao.

Bio je to ukupno njihov treći međusobni dvoboj i treća pobjeda 20-godišnjeg bugarskog tenisača. Obojici je ovo bio premijerni nastup na turniru u Indian Wellsu. Dodig sada ima pet pobjeda i sedam poraza na Touru ove sezone, a Dimitrovu je ovo bila tek druga pobjeda u četvrtom meču. Za plasman u treće kolo Dimitrov će igrati protiv petog nositelja, Davida Ferrera.