Dodigov kasni povratak ostao nedorečen, Seppiju pobjeda u Metzu

Hrvatski tenisač Ivan Dodig nije se uspio pridružiti Ivi Karloviću u drugom kolu ATP turnira iz serije 250 u Metzu. U dvoboju prvog kola Dodig je u tri seta poražen od petog nositelja Andreasa Seppija poslije gotovo dva i pol sata igre.

Nakon što je prošlog tjedna po prvi put nakon dugo vremena zaigrao na jednom Challengeru (Petange u Luksemburgu) i ispao u četvrtfinalu, Ivan Dodig vratio se na Tour. No, bez uspjeha. U prvom kolu dvoranskog turnira u Metzu zaustavio ga je peti nositelj Andreas Seppi 6:7 (7), 6:3, 6:4.

25. je to poraz 112. tenisača svijeta ove sezone, od čega 12. u prvom kolu (uključujući Olimpijske igre). Dodig je do sada prikupio samo 13 pobjeda. Bio je to njihov treći međusobni dvoboj i treća pobjeda talijanskog tenisača, koji je slavio u Beogradu ove godine i u Tokiju 2010. godine.

Dramatični prvi set prepun preokreta Dodig je osvojio s 9-7 u tie breaku. Seppi je triput imao break prednosti, a Dodig se triput vraćao u igru. U 13. igri hrvatski je tenisač poveo 5-1, Seppi preokrenuo i došao do set lopte, no Dodig je ipak osvojio prvu dionicu s 9-7.

Ključan break u drugom setu Seppi je napravio kod 4:3, a onda je u trećem setu odjurio do 5:1. Dodig se nije predavao te je nadoknadio jedan break zaostatka i čak imao break loptu kod 4:5. Nije ju uspio iskoristiti i 28. tenisač ATP ljestvice je ubrzo priveo meč kraju u svoju korist.

Bio je to meč u kojemu servisi i nisu bili prevaga. Seppi je osam puta oduzimao servis Dodigu i šest puta ga gubio. Dodig je zabio 11 asova, ali je i napravio osam dvostrukih pogrešaka. Seppi je imao šest asova i tri dvostruke. Meč je trajao dva sata i 24 minute.