U utakmici 15. kola Lige 13 košarkaši Brotnja na domaćem su parketu svladali ekipu Hercegovca. Niz od četiri poraza u prvenstvu domaći košarkaši uspjeli su prekinuti pobijedivši Hercegovac rezultatom 68:66 u utakmici koja se odlučivala u samoj završnici. Nakon dobrog ulaska u utakmicu i vodstva 11:6 košarkaši Brotnja su dopustili protivnicima da serijom 8:0 u potpunosti preokrenu rezultat i dođu do vodstva 11:14 sredinom prve četvrtine. A početkom druge četvrtine prednost Hercegovca se popela na neugodnih 31:21. Daljnji rezultatski pad Čitlučana spriječio je Josipović, koji uspijeva postići 5 poena u nizu i prepoloviti zaostatak Brotnja (26:31).

Boris Lalović, pojačanje Hercegovca pristiglo s Cipra u posljednjem prijelaznom roku, bio je nerješiva enigma za obranu Brotnja i prije svega zahvaljujući njegovih 24 poena u prvom poluvremenu Hercegovac je na odmor otišao s prednošću 41:37.

Prednost iz prvog poluvremena gosti su uspjeli sačuvati do 26. minute kada je Nikola Lesko izjednačio na 45:45. Egal nije dugo potrajao, jer je Hercegovac odgovorio preko Gajovića, koji postiže tri poena, i Lalovića koji pogađa za 45:50. Treća četvrtina završila je rezultatom 49:53, tako da je Hercegovac u posljednjih deset minuta igre ušao s prednošću od četiri poena.

Početkom posljednje četvrtine Hercegovac je uspio povisiti prednost na šest poena, a Brotnjo se u igru uspjelo vratiti tri minute prije kraja. Presingom po cijelom terenu Čitlučani su organizatore igre Hercegovca natjerali na pogreške i otvorili put Brečiću da s četiri poena smanji na 59:61, da bi kasnije Rubin također s četiri poena u nizu preokrenuo rezultat na 63:61 dvije minute prije kraja.

Nakon nove osvojene lopte Rubin je dodao do Branimira Josipovića koji pogađa tricu za 66:61. Da prednost Brotnja ne potraje dugo pobrinuo se Gajović pogodivši također tricu i Kuljić, koji izjednačava na 66:66 i u posljednjoj minuti vraća utakmicu na početak. Dvadeset sekundi prije kraja Josipović je bio sigurne ruke i pogodio oba slobodna bacanja, a u nastavku susreta Savić i Gajović su promašili šutove koji su gostima mogli donijeti produžetak.

Najraspoloženiji u četvrtoj pobjedi Brotnja u ovoj sezoni bio je Josipović s 16 poena, a dobro su mu se priključili i Rubin s 15 i Čutura koji je dodao 13 poena. Kod gostiju više od ostalih pokazao je Lalović završivši utakmicu s 34 poena i 10 skokova.