Nogometaši HNK Brotnjo bili su uspješni u 5. kolu Druge lige NS FBiH – Jug. Čitlučani su na domaćem terenu svladali HNK Rama 3:1, a strijelci dva pogotka za domaću momčad bio je Valentin Ilić, dok je Mateo Bencun postigao jedan pogodak. Strijelac za gostujuću momčad bio je Stipe Babić.

Stipe Babić pogodio je mrežu HNK Brotnjo u 23. minuti, nakon čega je Valentin Ilić izjednačio u pretposljednjoj minuti prvog poluvremena. Pogodak na samom kraju prvog poluvremena nagovijestio je jako dobro drugo poluvrijeme Brotnja u kojem je domaća momčad u potpunosti nadigrala Ramu i došla do četvrte pobjede u sezoni.

Pogodak za vodstvo Brotnja u 60. minuti zabio je Mateo Bencun, dok je četiri minute kasnije Valentin Ilić postigao drugi pogodak na utakmici postavio konačni rezultat.

Nakon pet odigranih kola Brotnjo je drugoplasirana momčad Druge lige NS FBiH sa četiri pobjede i jednim remijem. Jednak učinak kao i Brotnjo u prvih pet kola ima HŠK Posušje, no branitelji naslova prvaka su trenutno prvoplasirani zbog bolje gol razlike.