Nova uvjerljiva pobjeda nogometaša Brotnja

Bez mnogo muke nogometaši Brotnja došli su do treće uzastopne pobjede u Drugoj ligi NS FBiH – skupina Jug. Posljednje plasirana Rama pokazala se kao nedorastao protivnik Brotnju koje polako ali sigurno ide prema vrhu ljestvice. U utakmici 7. kola Brotnjo je na Barama savilo 5:1, a pogotke za Brotnjo u današnjoj utakmici postigli su Miloš, Badalić, Pehar, Šarac i Skoko.

Brotnjo je povelo u 10. minuti kada je Josip Miloš pogodio za 1:0. Čitlučani su i nakon vodstva nizali prilike i bili bolja momčad na terenu, no Rama je petnaestak minuta prije kraja prvog poluvremena došla do izjednačenja. Gosti su do poravnanja došli s bijele točke u 39. minuti, a siguran izvođač najstrože kazne bio je Mijo Petrović.

Slavlje Rame nije dugo trajalo jer je samo dvije minute kasnije Goran Badalić ponovno Brotnjo doveo u vodstvo. Badalić je lijepo iskoristio grešku obrane Rame, koju je preletjela jedna duga lopta i glavom lobao istrčalog vratara Mišuru. Badalić je tako postavio konačni rezultat prvog poluvremena, a Brotnjo je ulogu favorita potvrdilo u nastavku, posebice nakon ulaska Ivana Šarca.

Ulaskom Šarca u 51. minuti utakmice napadi Brotnja su postali znatno opasniji. Prvo je Boris Pehar u 66. minuti pogodio za 3:1, da bi već spomenuti Šarac u 80. minuti poslao loptu u Mišurinu mrežu za 4:1. Četiri minute kasnije u strijelce se upisao i Matej Skoko koji je postavio konačnih Brotnjo – Rama 5:1.

Nogometaši Brotnja u sljedećem kolu gostuju u Stocu.

HNK Brotnjo: Šego, Soldo (od 81. Mustapić), D. Miličević (od 75. Pavlović), Pušić, J. Brajković, Vasilj, Skoko, A. Brajković (od 51. Šarac), Pehar, Miloš, Badalić.

HNK Rama: Mišura, Dolić (od Brkić), Jurić, I. Pavličević, Lovrić, Šimunović, Topić, B. Pavličević (od 62. Sabljo), Petrović, Đođo (od 80. Beljo), Babić.