Dvoboj 13. kola Prve malonogometne lige FBiH između trećeplasiranog Brotnja i Drine, koja se nalazi na četvrtom mjestu, pripao je Brotnju. Utakmicu igranu u Čitluk s četiri pogotka u drugom poluvremenu riješio je Matej Čilić, i tako Brotnju sačuvao izglede za plasman u doigravanje za prvaka.

Adrijano Dujmović, povratnik na vrata Brotnja, odlično je otvorio utakmicu i obranio nekoliko dobrih pokušaja raspoloženih gostiju iz Goražda, ali je po loptu morao u mrežu u 4. minuti. Strijelac za Drinu bio je Isaković, a Brotnjo je do izjednačenja stiglo već u 5. minuti. Brčić je lijepo uposlio Markovića, a on je pogodio za 1:1. Do prve prednosti na utakmici Brotnjo je došlo golom Šunjića, da bi Drljević do kraja poluvremena uspio poravnati na 2:2.

Nakon izjednačenog prvog poluvremena uslijedio je show Mateja Čilića. Sa kapetanskom trakom oko ruke Čilič je odigrao svoju najbolju utakmicu u sezoni i četiri puta u niz pogađao mrežu Drine. Čilić je prvo u 25. minuti pogodio za 3:2, tri minute kasnije za 4:2, a u 29. minuti Čilić je postigao svoj hat-trick. Odličnu partiju raspoloženi Čilić okrunio je i golom za 6:2 i tako praktično sam riješio pitanje pobjednika. Za konačnih Brotnjo-Drina 7:2 pobrinuo se Brčić golom četiri minute prije kraja susreta.

Budući da su i Comunicare i Brotnjo u pretposljednjem kolu Prve malonogometne lige upisali pobjede odluka o drugom sudioniku doigravanja pasti će u posljednjem kolu. Svoju prednost od dva boda nad Brotnjom Comunicare će morati sačuvati u ogledu s Karakom, dok će Brotnjo u posljednjem kolu gostovati u Gračanici.

Brotnjo: Galić, Dujmović, Šunjić, Čilić, Marković, Brčić, Tole, Berić, Prusina, Bošković, Zadro, Musa.

Drina: Matović, Kibrić, N. Ćehaja, Isaković, Čakar, Nuhić, Bećirović, Omanović, Bičo, Drljević, Šeta, M. Ćehaja.